Aktuality

Informační schůzka pro rodiče předškoláků

Dne 4. 6. 2018 v 16.00 hod se v budově základní školy (v učebně fyziky) uskuteční informační schůzka pro rodiče předškolních dětí, které zahájí povinnou školní docházku 1. 9. 2018.

Pohár rozhlasu - okrskové kolo v Mokré

Ve čtvrtek 3. 5. 2018 naši atleti II. stupně bojovali na tartanu v Mokré o postup do okresního finále Poháru rozhlasu. Naši školu reprezentovala dvě dívčí (mladší a starší) a dvě chlapecká (mladší a starší) družstva. Nejlépe si vedli mladší chlapci, kteří v soutěži družstev vyhráli a zajistili si tak přímý postup. Dobře si vedli i starší chlapci, kteří skončili na druhém místě, ale díky získanému vysokému počtu bodů si vybojovali účast mezi š...číst celou aktualitu

McDonaldś Cup - okrskové kolo

V letošním ročníku tradičního fotbalového turnaje žáků I. stupně si naši fotbalisti ze 4. a 5. tříd vybojovali v Měníně 3. místo. V základní skupině nejprve prohráli se ZŠ Měnín 3:6 a porazili ZŠ Žatčany 4:1. V boji o 3. místo vyhráli nad ZŠ Šlapanice 3:1.

Bramborová medaile z republikového finále SLZŠ

Ve dnech 19. a 20. 4. 2018 se naši nejstarší házenkáři zúčastnili republikového finále SLZŠ v házené, které se tentokrát konalo ve Frýdku-Místku. Velkým úspěchem byl již samotný postup mezi pět nejlepších školních týmů z celé republiky + pořadatelská škola. Za zmínku stojí i fakt, že účast v závěrečném turnaji jsme si vybojovali již potřetí za sebou. V letošním ročníku jsme v základní skupině prohráli se ZŠ Jakuba Arbese z Mostu a porazili Z...číst celou aktualitu

Sběr papíru

Od 26. 4. 2018 je na školním dvoře opět trvale přistaven kontejner na sběr papíru.

Postup - přijímací řízení na SŠ 2017/2018

27. 4. 2018 dostanou obě SŠ výsledky testů vašich dětí. Následně do dvou pracovních dnů, tj. do 2.5. 2018, musí ředitelé SŠ zveřejnit na svých webových stránkách pořadí uchazečů.
Pokud bude žák přijat, musíte do 10 pracovních dní odevzdat Zápisový lístek na příslušné SŠ. (Dopis o přijetí neobdržíte).
Pokud žák přijat nebude, bude Vám zaslán dopis o nepřijetí, proti kterému se můžete do 3 pracovních dní odvolat. Zároveň také ...číst celou aktualitu

Zápis - seznam přijatých žáků

Seznam žáků přijatých k základnímu vzdělávání při zápisu dne 6. 4. 2018:

P.č. Registrační č. žáka
1. 11801
2. 11802
3. 11803
4. 11804
5. 11805
6. 11806
7. 11807
8. 11808
9. 11809
10. 11810
11. 11811
12. 11812
13. 11813
14. 11814
15. 11815
16. 11816
17. 11817
číst celou aktualitu

Pangea

V matematické soutěži Pangea uspěly Aneta Novotná a Petra Sekaninová. Obě postupují do finálového kola, které se uskuteční v Praze. Moc gratulujeme a budeme držet pěsti ve finále.

Ředitelské volno

Ředitelka ZŠ Újezd u Brna vyhlašuje ve dnech 30. 4. 2018 a 7. 5. 2018 ředitelské volno z organizačních a provozních důvodů.

Výběrové řízení

Základní škola Újezd u Brna vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa KUCHAŘKA. 
Více: Více zde:

Výběrové řízení

Základní škola Újezd u Brna vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa VEDOUCÍ ŠKOLNÍHO STRAVOVÁNÍ. 
Více: Více zde:

Varování

Dne 9. 4. 2018 jsme byli upozorněni Policií Židlochovice, že v sobotu 7. 4. 2018 v odpoledních hodinách v Újezdě u Brna na ul. Nádražní (v blízkosti obchodu Elektro Spáčil) lákal neznámý muž nezletilé do osobního automobilu bílé barvy s tím, že jim ukáže videohry. Prosíme rodiče, aby poučili své děti, jak se v takové situaci zachovat. Totéž poučení provede i škola. Pro případ potřeby uvádíme důležité telefonní kontakty: Policie ČR 158, Městská po...číst celou aktualitu

Újezdský slavík

ZŠ Újezd u Brna pořádá pěveckou soutěž. Soutěž se bude konat v úterý 24. dubna 2018 od 10 hodin v prostorách školní družiny ve dvoře (domeček). 
Více: Pozvánka

Otnická laťka - skok do výšky

V úterý 27. 3. 2018 jsme se zúčastnili již 26. ročníku Otnické laťky, závodu ve skoku do výšky. Z našich reprezentantů si nejlépe vedl Jakuba Kremz z 9. B, který ve své kategorii obsadil výborné 2. místo za výkon 159 cm. Na medaili dosáhl i Michal Gajda ze 7. A, který skončil mezi svými soupeři na 3. místě s výkonem 145 cm. Ostatní naši závodníci se sice na stupně vítězů nedostali, ale i tak rozhodně nezklamali. Za zmínku stojí ještě výkon Davida Ví...číst celou aktualitu

Postup házenkářů na republikové finále SLZŠ

V pátek 23. března hráli naši starší házenkáři (ročník 2001 - 2004) kvalifikaci o republikové finále Sportovní ligy ZŠ. Dějištěm kvalifikace byla hala brněnského Tatranu Bohunice. Soupeřem nám bylo vítězné družstvo kraje Vysočina - ZŠ Seifertova Jihlava. Jedná se o školu se sportovním zaměřením a její hráči nám nedarovali nic zadarmo, bojovali až do samého konce. První poločas se nám i přes počáteční výborný nástup moc nepovedl, druhý poločas ...číst celou aktualitu

Zrušení florbalového kroužku

Pan učitel Gold oznamuje, že v pátek dne 23. 3. 2018 se nekonají florbalové kroužky. Děkujeme za pochopení.

Poučení žáků

Naší ZŠ bylo nahlášeno, že dne 20. 3. v ranních hodinách došlo v Újezdě u Brna k obtěžování dívky neznámou osobou. Z toho důvodu jsme opětovně poučili žáky, jak se v takové situaci zachovat, a prosíme rodiče o totéž.

Zápis k povinné školní docházce

Dne 6. 4. 2018 pořádá ZŠ Újezd u Brna zápis k povinné školní docházce pro školní rok 2018/2019. Zápis se koná v budově školy v době od 13.00 do 18.00 hod. K zápisu se mohou dostavit i děti, které dovrší 6 let až během školního roku 2018/2019.
Přineste prosím následující doklady:
- rodný list dítěte
- průkazku zdravotní pojišťovny
- žádost o přijetí dítěte k zápisu k povinné školní docházce (k vyzvednutí v MŠ, ZŠ nebo...číst celou aktualitu

Pletení pomlázek

V úterý 27. 3. 2018 pořádá ŠD pletení pomlázek.
Akce začíná v 15:15 v domečku ŠD, předpokládaný konec v 16:45.
S sebou si doneste nožík a dobrou náladu. Proutky a pentle budou zajištěny.
Přihlášku s příspěvkem na vstupné 20 kč odevzdávejte do pátku 23. 3. 2018.
Zveme rodiče i prarodiče (na utahování prutů je potřeba pevná ruka).
Přihlášky jsou k dostání ve školní družině.
Těšíme se na Vás ŠD

AKCE: Hoď to do pytle!

Válí se ti doma nepotřebná hračka...? ...plyšák, bonbony, lízátka, kinder hračky nebo co Tě napadne... Tak to hoď do pytle! (ve třídě I. B) Udělej radost nemocným kamarádům z Dětské nemocnice!  
Více: LETÁK

Bakaláři

Upozorňujeme rodiče, že od 1.3.2018 BAKALÁŘI fungují přes zabezpečenou web-aplikaci (v adresním řádku vidíte:https://ujezdubrna.bakalari.cz/bakalari/next/login.aspx). Odkaz na našich stránkách vás automaticky přesměruje.

Technologie XXI. století

V dopoledních hodinách naše studijní skupina v pořádku dorazila na Kaprálův mlýn. Už jsme všichni zabydlení a seznamujeme se s areálem.
Ve fotogalerii najdete foto-zpravodajství. 
Více: foto

Bakaláři

Ve webové aplikaci Bakaláři se objevila systémová chyba - u některých žáků se nezobrazuje předmět matematika. Problém jsme nahlásili spol. Bakaláři software s.r.o. a je v řešení. Doufáme, že k nápravě dojde co nejdříve. Děkujeme za pochopení.

Soutěž - OPIS TEXTU

V pátek 16.2 proběhla v pátém ročníku, v rámci hodiny informatiky, soutěž v opisu textu. Důležitá byla nejen ryhlost, ale také chybovost.
V 5.A se na prvních třech mistech umístili: Štěpán Nezbeda, Zuzana Prusová, Pavel Žáček.
V 5.B se na prvních třech mistech umístili: Nicol Novotná, Anna Kelblová, Ludmila Jašková.
Pochvalu si zaslouží všichni, kteří se zúčastnili.


Čítárna

Konečně jsme zprovoznili novou učebnu! Primárně bude sloužit všem žákům a učitelům jako čítárna. Nicméně určitě bude využita pro netradiční formy výuky a aktivity, které v standardní třídě nelze provádět. Je vybavena dvaceti sedacími pytli, dvěma měkkými koberci, nechybí klimatizace. Jsme velmi rádi, že se můžeme takovouto relaxační místností pochlubit.  
Více: Fotogalerie

Zprávy z LVK

Ve fotogalerii naleznete fotky našich lyžařů. Budeme se snažit, každý den další fotky přidávat. 
Více: foto

Krajské finále SLZŠ dívek

I naše děvčata bojovala v krajském finále SLZŠ v házené. Nejprve prohrála s favorizovaným týmem ZŠ Velká nad Veličkou 5:19 a ve druhém utkání pak remizovala se ZŠ Bakalovo nábřeží 9:9. Zásluhou horšího skóre skončila na konečném 3. místě. Děkujeme za reprezentaci.

Postup házenkářů do kvalifikace o RF SLZŠ

V pátek postoupili naši házenkáři do kvalifikace o republikové finále SLZŠ v házené. V krajském finále se nejprve utkali se ZŠ Košínova Brno a po kolektivním výkonu vyhráli 23:11. Ve druhém utkání na ně čekali soupeři ze ZŠ Dolní Kounice. Po vyrovnaném začátku soupeře s přibývajícím časem přehrávali a zaslouženě vyhráli 17:11. Krajské finále vyhráli bez ztráty bodu a v závěru března tak budou bojovat v kvalifikaci o republiku. Celý tým zaslouží ...číst celou aktualitu

LVK 18. – 24. 2. 2018

Shrnutí základních informací místo konání: Staré Město pod Sněžníkem ubytování: rekreační středisko Uničovka lyžování: SKI areál Kunčice 
Více: závěrečné info

Zápisové lístky 2018

Zápisový lístek se vydává proti podpisu zákonného zástupce dítěte, není tedy možné jej poslat po žákovi.
Jsou připraveny k vyzvednutí u výchovného poradce v době úředních hodin, tedy v pondělí od 14:00 do 15:00. L. Pohludkova, VP.

chlapec dívka
svet_skola sazka